شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

آموزش افزایش رتبه سایت در گوگل

نویسنده : مجید سعادت آموزش بهینه سازی 2018/04/30
آموزش افزایش رتبه سایت در گوگل

آموزش افزایش رتبه سایت در گوگل : رتبه وب سایت در موتورهای جستجو تاثیر زیادی در کسب درآمد شما دارد و اکثر مدیران سایت ها تلاش می کنند که افزایش رتبه سایت در گوگل را داشته باشند و آیا میدانستید 94% افراد فقط از صفحه اول گوگل بازدید می کنند ؟ رتبه بهتر باعث می شود تا کسب و کار اینترنتی شما رونق بگیرد . در ادامه مواردی را که نیاز هست تا روی سایت خود اعمال کنید و در طراحی سایت خود لحاظ کنید تا نتیجه بهتری در موتورهای جستجو بگیرید را عنوان می کنم . یکسری قواعد وجود دارد که شما بایستی در کدنویسی قالب سایت خود رعایت کنید 

بر پایه تگ Div  یا HTML 5

کدنویسی html  سایت شما باید حتما بر پایه تگ Div  یا HTML 5   طراحی شده باشد و نکته ای که باید رعایت کنید این است که در قسمت صفحه بندی سایت خود از تگ Table   استفاده نکرده باشید .در HTML 5  از تگ Table فقط برای قرار دادن داده که نیاز به جدول دارید استفاده میشود .

بهینه سازی آدرس دهی صفحات 

آدرس دهی صفحات سایت خود را حتما بهینه کنید و از دادن آدرس های مانند  index.php?id22   جدا" خوداری نمایید . شما باید از نام صفحه و همچنین نام های کوتاه برای دادن آدرس بکار برده شود . نکته ای که باید مطرح شود این است که بکار بردن نام های فارسی تاثیر بهتری در ایندکس شدن صفحات شما دارد .

استفاده از کدهای بهینه در قالب سایت 

باید حتما از استانداردهای مانند W3C  برخوردار باشد و خطای در آن مشاهده نشود .برای اینکه کد صفحات خود را بررسی نمایید می توانید به آدرس validator.w3.org مراجعه نمایید . در این ابزار مه اعتبار سنجی پایه HTML روی سایت و صفحه شما انجام خواهد شد .

استفاده از تگ عنوان در صفحات 

حتما در صفحات سایت خود از تگ های عنوان استفاده نمایید . تا بتوانید عنوانی را تعریف نمایید . عنوان همگی در تگ های H1  تا H6  قرار خواهند گرفت .

رسپانسیو بودن سایت 

یکی از مباحثی که در چند سال اخیر بسیار روی آن تمرکز می شود و طرفداران زیادی پیدا کرده و مهمتر از آن گوگل هم بسیار روی این موضوع اصرار دارد طراحی سایت واکنش گرا میباشد . سایت باید این قابلیت را داشته باشد تا بر روی تمامی نمایشگرها قابل اجرا باشد و برای نسخه های موبایلی بهینه شده باشد .

استفاده از rich snippets  و structured data   

این موضوع باعث بالا رفتن خوانایی شما توسط موتورهای جستجو شده در صورتی که نمیدانید در قالب سایت شما از اسنیپت ها استفاده شده یا نه ، میتوانید از ابزاری که گوگل برای اینکار در نظر گرفته است استفاده نمایید . تنها کاری که باید انجام دهید این است که آدرس سایت خود و صفحات سایت را در آدرس http://www.google.com/webmasters/tools/richsnippets  وارد کرده تا موارد را به شما نشان دهد .نکته ای که باید عنوان شود این است که برای استفاده از این ابزار از VPN  استفاده نمایید .
 

مقالات مرتبط