شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

آموزش دریافت گواهینامه ssl از zimbra mail server

نویسنده : مجید سعادت ssl چیست ؟ 2018/06/09
آموزش دریافت گواهینامه ssl از zimbra mail server

بسیاری از کاربران درخواست آموزش دریافت گواهینامه ssl از zimbra mail server را داشته و این بار برآن شدیم تا نحوه دریافت گواهینامه ssl از zimbra mail server را برای شما عزیزان توضیح دهیم پس با ما همراه باشید .

ssl چیست ؟

sll یک گواهینامه بین المللی میباشد که دارندگان سایت های فروشگاهی بهتر است از این گواهینامه استفاده کنند تا اطلاعات کاربران در بستر امنی جا به جا شود و باید عرض کنیم که یکی از فاکتورهای مهم برای سئو سایت همین گواهینامه ssl می باشد که نقش بسزایی در بهینه سازی سایت شما دارد . چند ماه گذشته گوگل اعلام کرد که سایت های که فاقد گواهینامه ssl باشند در کروم قابل مشاهده نخواهند بود و از آنجایی که بسیاری از کاربران از نرم افزار کروم برای وب گردی استفاده می کنند بهتر است سایت شما دارای این گواهینامه باشد .

برای چه نوع وب سایت های باید گواهینامه ssl دریافت کنیم ؟

همانطور که عرض شد شرکت گوگل اعلام کرده سایت های که فاقد گواهینامه باشند قابل نمایش در کروم نیستند و اعلام نکرده چه نوع وب سایت های ، پس ما به شما پیشنهاد می کنیم تمامی سایت ها در همه زمینه ها که فعالیت می کنند بهتر است دارای این گواهینامه باشند تا در آینده به مشکل برخورد نکنند .
برای دریافت گواهینامه تقریبا تمامی سرویس دهنده ها شبیه به هم عمل می کنند ولی از نظر نرم اقزاری متفاوت میباشند و اگر از هاست استفاده می کنید می توانید با ارسال درخواست به وب هاستینگ خود نسبت به فعال سازی گواهینامه سایت خود اقدام نموده تا پشتیبان هاست شما شخصا اینکار را برای شما انجام دهند . 
ما در این مقاله نحوه ایمن سازی سایت را از سرویس دهنده zimbra mail server برای شما شرح می دهیم و سعی کرده ایم با تصویر برای شما توضیح داده شود تا درک بهتری از عملکرد داشته باشید که به شرح زیر می باشد .
در ابتدا شما باید در سایت  zimbra mail server یک حساب کاربری ایجاد نمایید . و وارد بخش مدیریت شده و به قسمت Configure بروید. مطابق تصویر زیر 

SSL_Install_Web_001

و بعد وارد بخش Certificates شده .....

SSL_Install_Web_002


در سمت راست بر روی گزینه View Certificate  کلید کنید ....

SSL_Install_Web_003


شما در این بخش با اطلاعات مربوط به گواهینامه‌ ی SSL مواجه خواهید شد . که باید جهت ساخت فایل (CSR) به قسمت (Home > Configure > Certificates) رفته و سپس بر روی (Install Certificate) کلیک کنید.

Zimbra-ssl

 

سرور مورد نظر را انتخاب کنید.

Zimbra-ssl

بر روی گزینه‌ی Generate the CSR for the commercial certificate authorizer کلیک کنید.

Zimbra-ssl


موارد خواسته شده را پر کرده و در نهایت فایل را دانلود کنید.

Zimbra-ssl

و بعد از پر کردن موارد پر شده بر روی دکمه next کلیک کرده و در صفحه بعد روی گزینه downliad the csr کلیک کنید مطابق تصویر زیر 

Zimbra-ssl

اگر هنگام دانلود دچار مشکل شدید می توانید از لینک زیر فایل CSR را دانلود نمایید .
/opt/zimbra/ssl/zimbra/commercial/commercial.csr/

 

مقالات مرتبط