شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

آموزش دریافت ssl رایگان و نصب در دایرکت ادمین

نویسنده : مجید سعادت آموزشی 2018/07/10
آموزش دریافت ssl رایگان و نصب در دایرکت ادمین

آموزش دریافت ssl رایگان و نصب در دایرکت ادمین : در سال گذشته شرکت گوگل اعلام کرد که بهتر است سایت ها دارای گواهینامه SSL باشند تا بتواند روی نتایج SERPS تاثیر گذار باشد ؛ به همین منظور مدیران سایت ها و طراحان سایت برآن شدند تا برای سایت های شخصی خود گواهینامه SSL را دریافت نمایند . هدف از اینکار گوگل ایجاد محیطی امن در اینترنت است .

منظور از HTTP و HTTPS چیست ؟

منظور از HTTP همان HyperText Transfer Protocol می باشد . کار این پرتکل انتقال داده از یک سرور به مرورگر می باشد ولی در این بین داده ها رمز گذاری نمی شوند . بنابراین لو رفتن اطلاعات در این بین امکان پذیر خواهد بود . یعنی یک فرد سومی می تواند به رد و بدل شدن اطلاعات دسترسی داشته باشد البته به همین سادگی که عرض شد نیست و نیاز به دانش فراوان شبکه می باشد . اما HTTPS که همان Hypertext Transfer Protocol Secure است امنیت جابجای داده را فراهم می کند و فرد سوم به هیچ نحوی نمی تواند به اطلاعات دسترسی داشته باشد چون اطلاعات در حین جابجای از سرور به مرورگر کد می شوند . 

انواع SSL

امروزه سه نوع SSL قابل عرضه می باشد که به ترتیب سطح اعتماد به شرح زیر می باشد .
  1. Extended Validation (EV) SSL Certificates
  2. Organization Validation (OV) SSL Certificates
  3. Domain Validation (DV) SSL Certificates
افرادی که دارای سایت های شخصی ، شرکتی ، صنعتی ، نمایشگاهی و ... می باشند که با درگاه بانکی سروکار ندارند و یا از درگاه واسط استفاده نمی کنند گواهینامه Domain Validation (DV) SSL Certificates مناسب می باشد که قرار است در این مقاله آموزش دریافت ssl رایگان و نصب در دایرکت ادمین این گواهینامه را برای شما شرح دهیم . در نظر داشته باشید که بسیاری از شرکت ها این گواهینامه را به صورت پولی ارائه می دهند . 

مشخصات گواهینامه DV

نوع SSL : از نوع Domain Validation (DV) SSL Certificates
کلید امنیتی استفاده شده : معادل RSA 2048 bits
الگوریتم : SHA256 + RSA
تعرفه : رایگان 

آموزش دریافت ssl رایگان و نصب در دایرکت ادمین

1- در ابتدا برای رفتن از HTTP به HTTPS باید وارد سایتی به آدرس  https://www.sslforfree.com شوید .
2- آدرس سایت خود را در بخش Free SSL Certificates in Minutes وارد نمایید و روی دکمه Create Free SSL Certificate کلیک نمایید همانند تصویر پایین ...

step one ssl

در نظر داشته باشید آدرس سایت را به این صورت وارد نمایید برای مثال : stormwebsite.com 
3- اجازه دهید تا سایت اطلاعات سایت شما را آپلود نماید و بعد از آپلود اطلاعات سایت شما به صفحه ای که مطابق عکس زیر می باشد وارد شوید . شما در این بخش از سه طریق می توانید سایت خود را تایید نمایید چون در این مقاله آموزش دریافت ssl رایگان و نصب در دایرکت ادمین را برای شما شرح می دهیم بخش Manual Verification را انتخاب نمایید . 

step two ssl

4- بعد از کلیک بر روی Manual Verification همانند تصویر زیر بر روی Manually Verify Domain کلیک نمایید . 

step three ssl

5- در این قسمت سایت دو فایل را برای شما همانند تصویر زیر جهت دانلود در نظر گرفته است با نام های Download file #1 و Download file #2 که شما این دو فایل را باید دانلود نمایید . 

step four ssl

حال آن دو فایل دانلود شده را باید روی هاست خود آپلود نمایید . برای اینکار وارد بخش مدیریت هاست در دایرکت ادمین شده ، آنگاه از بخش فایل منیجر وارد روت هاست خود شوید و در قسمت public html فولدری با نام well-known. بسازید و درون این فولدر نیز فولدری با نام acme-challenge بسازید . نکته مهم : لطفا دات well-known. فراموش نشود . آناه فایل های دانلود شده را در فولدر acme-challenge آپلود نمایید . پس از اینکه فایل ها را آپلود نمودید جهت تست برای اینکه مطمئن شوید فایل ها را به درستی آپلود نموده اید بر روی Download SSL Certificate کلیک نمایید . اگر اینکار را بدرستی انجام داده باشید با تصویر زیر رو به رو شوید .

step five ssl

6- در این قسمت باید گواهینامه دریافت شده را بر روی هاست خود نصب نمایید . در این قسمت مطابق تصویر بالا سه بخش را ملاحظه می کنید که به ترتیب شامل  CA Bundle ، Private Key ، Certificate می باشد . شما باید این سه بخش را در قسمت Past a pre-generated certificate and key وارد نماید برای رسیدن به این بخش مراحل زیر را دنبال نمایید .
7- در ابتدا وارد بخش دایرکت ادمین هاست خود شوید از بخش Advanced Features روی SSL Certificates کلیک نمایید همانند تصویر زیر 

step six sll

 بعد از کلیک بر روی SSL Certificates با تصویر زیر مواجه خواهید شد که باید روی دکمه رادیویی Past a pre-generated certificate and key کلیک نمایید همانند تصویر زیر 

step seven ssl

در این بخش درست در بخش Past a pre-generated certificate and key یک کادر سفید رنگی به نمایش در خواهد آمد که شما باید گواهینامه های که سایت به شما ارائه داده شده را به ترتیب و در زیر هم که شامل بخش های CA Bundle ، Private Key ، Certificate می باشد را Paste نمایید مانند تصویر زیر 

step 8 ssl

بعد از Paste کردن بخش های Bundle ، Private Key ، Certificate بر روی دکمه save کلیک نمایید . 
بعد از اینکه روی دکمه Save کلیک نمودید در زیر همین قسمت بخش Click here to paste a CA root Certificate را مشاهده خواهید نمود که باید جهت نصب گواهینامه روی Click here کلیک نمایید همانند تصویر زیر 

step 9 ssl

وارد صفحه ای همانند تصویر زیر خواهید شد که باید تیک Use a Ca Cert را بزنید آنگاه بخش Bundle ارائه شده از سایت sslforfree را در این بخش وارد نمایید در نظر داشته باشید این بخش یعنی Bundle هم در قسمت قبلی و هم در این قسمت باید وارد شود . 

step 10 ssl

و بعد روی دکمه Save کلیک نمایید . تبریک عرض می کنم بعد گذشت چند دقیقه سایت شما دارای گواهینامه SSL خواهد شد . 
موفق باشید .