شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

آیا هاست روی سئو سایت تاثیر دارد ؟

نویسنده : مجید سعادت بهینه سازی سایت 2018/05/18
آیا هاست روی سئو سایت تاثیر دارد ؟

این سوال که آیا هاست روی سئو سایت تاثیر دارد ؟ برای بسیاری از کاربران که به تازگی وارد فضای اینترنت شده اند و قصد دارند در مورد سئو سایت فعالیت کنند پیش می آید و جواب آن صد در صد بله می باشد .حالا اجازه دهید در مورد هاستینگ های معتبر و همچنین تاثیر آنها روی سئو سایت شما صحبت کنیم .
خوب برای اینکه شما بازدیدکننده بیشتری از طریق موتور جستجوی گوگل دریافت نمایید یکی از مواردی را که باید رعایت بفرمایید انتخاب مناسب میزبانی وب سایت شما میباشد . هاستینگی که برای سایت خود انتخاب می نمایید باید از نظر سرعت ، عملکرد و ثبات در حالت عالی باشد تا به نتیجه دلخواه خود برسید . اگر شما تمامی موارد بهینه سازی سایت را در وب سایت خود رعایت کرده باشید ولی هاستینگ شما مناسب نباشد بدون شک به مشکل بر خواهید خورد . چرا که رقابت بسیار سخت شده است و یکی از آیتم های موفقیت شما در کسب و کار اینترنتی همین موضوع خواهد بود .

میزبانی وب بر اساس دو قاعده می باشد 

ثبات میزبانی یا سرور و بدون توقف

شما باید از سروری استفاده کنید که همیشه در دسترس باشد و هیچگاه متوقف نشود . از کار افتادن سرور به صورت ناگهانی باعث خواهد شد تا گوگل شما را جریمه کند و در نتایج جستجو از رتبه خوبی برخوردار نباشید . حال این مسئله که کاربر هنگام ورود به سایت با مشکل مواجه شود و یا با پیغام های خطا از سمت سرور مواجه شود جای خود دارد و بعدها ممکن است برای شما مشکل جدی برای شما به وجود آورد و اعتماد شما در بین کاربرانتان کاهش یابد .

سرعت میزبانی یا سرور

در نظر داشته باشید که گوگل سرعت بارگذاری سایت را یکی از عوامل تاثیرگذار در رتبه بندی سایت در نظر گرفته است و طبیعی است سایتی که از نظر لود سرعت بیشتری داشته باشد در نتایج اولیه ظاهر خواهد شد و همچنین سایت های که کمتر از 3 ثانیه بارگذاری می شوند توسط گوگل پاداش دریافت می کنند . 
همه ما می دانیم که کسی دوست ندارد که هنگام باز شدن سایت زیاد منتظر بماند و اگر سایت شما به سرعت بارگذاری نشود ممکن است کاربر در همان هنگام لود سایت از سایت شما خارج شود و دیگر به سایت شما مراجعه نکند و این بسیار ناخوشایند است .
راه حل چیست ؟
شما قبل از طراحی وب سایت خود حتما در مورد هاستینگ ها تحقیقات لازم را بعمل آورید اگر سایت شما توسط شرکت طراحی سایت مرصاد وب طراحی شود گروه بهینه سازی سایت در این مورد به شما کمک بسزایی را خواهند نمود تا در کسب و کار و یا تجارت الکترونیک خود موفق باشید و سریعتر در نتایج جستجو ظاهر شوید . 

مقالات مرتبط