شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

اصول بنیادی طراحی سایت ریسپانسیو

نویسنده : مجید سعادت طراحی سایت 2018/05/02
اصول بنیادی طراحی سایت ریسپانسیو

در این مقاله می خواهیم در مورد اصول بنیادی طراحی سایت ریسپانسیو صحبت کنیم . اولا در سالهای پیش اگر از یک شرکت طراحی سایت و یا با یک طراحی صحبت می کردید و از درخواست سایت رسپانسیو داشتید ، این یک نوع آپشن بحساب می آمد . اما امروزه طراحی سایت های واکنش گرا به یک نوع التزام تبدیل شده است .

فرق بین سایت رسپانسیو با آداپتیو 

اگر سایتی آداپتیو ( Adaptive ) باشد طول صفحه زمانی که تغییر میکند به یکباره المنتها از جای خود حرکت کرده که کل صفحه را بگیرند و بزرگتر و یا کوچکتر شوند این یکی از تفاوتها میباشد اما در سایت رسپانسیو کاملا نرم با صفحه تغییر میکند و روان بودن عناصر در حالت رسپانسیو کاملا مشهود است .

فرق بین رسپانسیو با استاتیک

در اینجا وقتی طول صفحه تغییر میکند ممکن است ارتفاع المنت های ما بیشتر شود اما پهنا کمتر شود . وقتی ارتفاع بیشتر میشود باید عناصری که در پایینتر قرار دارند به زیر رانده شوند به این ویژگی Flow میگویند ولی در صفحات استاتیک اینطور نیست . استفاده از واحدهای غیر استاتیک یا رلتیو در طراحی وب سایت رسپانسیو ، این خود یک بحث جداگانه ای دارد . واحد های استاتیک پثل پوینت ، پیکسل و واحدهای رلتیو مثل درصد هستند . در حالت رلتیو عناصر خود را با طول و عرض صفحه نمایشگر وفق می دهند ولی در حالت استاتیک نه .

نقاط شکست 

در این حالت باعث شده تا بعضی از عناصر از جای خود کنده شده و در جایی دیگر از ویوپورت قرار بگیرند . این ویژگی باعث زیبایی سایت شخصی شما خواهد شد . در عین حال کار شما را نیز میتواند سخت کند چون اگر برای مثال سایت فروشگاهی شما تعداد زیادی ستون داشته باشد از این ویژگی نباید استفاده شود . ممکن است مرورگر هنگ کند و کاربر از سایت شما خارج شود . 

تعیین مقادیر برای طول صفحه 

در یک گوشی همراه خوب است که پهنای عناصر شما 100 % باشد چون تلفن همراه پهنای کمی دارد ولی در یک تلویزیون 50 اینچ که در سال های اینده خواهید دید افراد زیادی برای وب گردی از تلویزیون های هوشمند خود استفاده خواهند کرد . پس فکری برای آنها باید کرد . در این حالت اصلا خوشایند نیست سایت شما به صورت تمام عرض نشان داده شود در این حالت سایت شما شکل جالبی نخواهد داشت .

ادامه دارد ....
 

مقالات مرتبط