شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

تاریخچه گوگل

نویسنده : مجید سعادت اخبار 2018/05/03
تاریخچه گوگل

تاریخچه گوگل : در مقاله قبلی با موضوع سئو چیست ؟ در مورد موتورهای جستجو در گذشته بحث می کردیم که به ادامه مطلب می پردازیم . موتور جستجوی بعدی مجددا در سال 1994 برنامه ریزی شده بود LYCOS نام داشت . این موتور جستجو هم بر پایه webcrawler طراحی شده بود .  در سال 1997 از الگوریتم جستجوی جدیدی استفاده شد که باعث رشد و محبوبیت بیشتر شد و در همان سال بیش از 60 میلیون سند داشت که نهایتا به ALLTHEWEB واگذار شد و هم اکنون در دست یاهو میباشد .
وبالاخره در سال 1997 گوگل راه اندازی شد ، برخلاف مابقی موتورهای جستجو ، گوگل از سیستم جدیدی برای رتبه بندی سایت ها استفاده می کرد بنام Pagerank . به این صورت که لینک های ورودی به سایت را بررسی و با توجه به آنها رتبه بندی میکرد . برای مثال فرض کنید که در صفحه نتایج که 10 سایت را نمایش میدهد ، آن سایتی که در صدر نتایج قرار داشت لینک های ورودی بیشتر و با کیفیت تری نسبت به رقبای خود داشت . البته الان دیگر به این سادگی نیست و این موضوع برای زمانی بود که گوگل تازه راه اندازی شده بود . به همین دلیل یک رابطه وابسته بین سئو و لینک ایجاد شده بود یعنی برتر بودن بستگی به لینک های ورودی به سایت داشت .
سال 2002 گوگل ادوردز راه اندازی شد . در این سرویس افرادی که دوست دارند بر اساس یکسری واژه خاص در صفحه اول گوگل مشاهده شوند آمده و از گوگل ادوردز استفاده می کنند . در همین سال گوگل تولباری را منتشر می کند که رتبه صفحات سایت را نشان می داد که همان پیج رنک بود که توسط آن بهینه سازها بهترین صفحات را پیدا کنند .

سال 2002 بمب گوگل 

تعداد بسیار زیادی از سایت ها و همچنین وبلاگ ها یک کلمه کلیدی را به سایتی لینک می کردند که بهد از مدتی وقتی آن کلمه کلیدی را در موتورهای جستجو سرچ می کردید آن سایتی که لینک داده شده بود در رتبه های برتر گوگل نشان داده می شد .
در سال 2003 گوگل ادسنس راه اندازی شد بوسیله این سرویس صاحبان سایت ها می توانند تبلیغات گوگل را که متناسب با موضوع سایت خود هست را قرار داده و به ازای کلیک بازدید کنندگان آن سایت از گوگل پول دریافت کنند که هم به صورت متنی و هم به صورت تصویری رایج بوده است .  در همان سال سایت seo moz شروع به فعالیت می کند و احتمالا اسمش را شندیده اید و خیلی سریع رشد می کند چون اولین سایتی بوده که در زمینه آنالیز سایت فعالیت داشته است و در حال حاضر هم جزء بهترین ها محسوب می شود و اگر اشتباه نکنم در سال 2013 برند خود را از SEO MOZ به MOZ تبدیل می کند .
امیدوارم تا به اینجا از مطالب ارائه شده لذت برده باشید . با ادامه این مطلب در گوگل از ابتدا تا انتها با ما همراه باشید .


 

مقالات مرتبط