شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

سئو چیست ؟

نویسنده : مجید سعادت آموزش بهینه سازی سایت 2018/05/03
سئو چیست ؟

وقتی صحبت از سئو می شود خیلی از افراد در مورد اصول بهینه سازی سایت فکرهای در ذهنشان خطور می کند و آن هم سئو چیست ؟ ممکنه به این فکر کنید افرادی که کار بهینه سازی انجام می دهند با یک نرم افزاری وجود دارد و در آن آدرس سایت را وارد میکنند و یکسری کارهای روی سایت انجام میدهند و نهایتا سایت بالا می آید و یا اینکه بهینه سازها راه های را میدانند و با بقیه بازگو نمیکنند و برعکس بعضی ها فکر می کنند با کم کردن حجم عکس ها و بالا بردن سرعت بارگذاری سایت می توانند نتایج خوبی در گوگل بگیرند . 
درحالیکه هیچ یک از موارد گفته شده نیست . بهینه سازی سایت یک روند کلی است و یکسری قواعد دارد که با یک یک رعایت شود و از همه مهمتر باید صبور باشید و در کل کار یک یا دو ماه نیست .

تاریخچه سئو

در سال 1993 EXCITE بعنوان یک پروژه دانشگاهی با نام آرچیتکس که شش نفر از دانشجویان دانشگاه استنفورد بودند ایجاد میشود که کار آن آنالیز بین کلمات برای بهبود جستجو بود که بعدها EXCITE بعنوان یک موتور جستجو شناخته شده و در اوایل دهه نود بسیار محبوب میشود . بعد از آن یک خزنده دیگری بنام WEBCRAWLER در سال 1996 خریداری میکند که درباره آن بعدا صحبت خواهیم کرد و در نهایت در سال 2001 به جمع آوری لیست خود خاتمه می دهد . 

سئو چیست ؟
عکسی که ملاحظه میفرمایید سایت EXCITE در سال 1993 به این شکل طراحی شده بود .

در سال 1994 برای برایان پینکرتون ( BRIAN PINKERTON ) دانشجوی مهندسی کامپیوتر در واشنگتن بود ، در اوقات فراقت خود از خزنده ای استفاده کرد که میتوانست در کل متن جستجو کند و آنها را به صورت کامل ایندکس کند . اسم این خزنده را WEBCRAWLER نامگذاری می کند که در آن دهه چند موتور جستجوی دیگر بر پایه این خزنده بودند که یکی از همان سایت ها EXCITE بود البته وبکرالر فقط 25 سایت برتر را میتوانست در نتایج خود نشان دهد  .

webcrawler
WEBCRAWLER در سال 1994

در همان سال یعنی 1994 دو دانشجو بنام های دیوید فیلو و جری یانگ این دو هم از دانشگاه استنفورد بوده که سایت یاهو را راه اندازی میکنند که در ابتدا اسم سایت یاهو JERRYS GUIDE TO THE WORLD WIDE بود و با همین نام شروع بکار میکند و بعدها تصمیم گرفته میشود اسم سایت را عوض کنند به یاهو که مخفف YET ANOTHER HIERARCHICAL OFFICIOUS ORACLE میباشد . 
یاهو در ابتدا یک دایرکتوری بود که بعدها سرویس های دیگری مانند جستجو و ایمیل را اضافه میکنند . ادامه این مقاله را در تاریخچه گوگل مطالعه بفرمایید .

 

مقالات مرتبط