شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

سبز کردن سایت و طراحی سایت های بدون انتشار کربن در فضای اینترنت

نویسنده : مجید سعادت اخبار 2018/05/28
سبز کردن سایت و طراحی سایت های بدون انتشار کربن در فضای اینترنت

تعجب کردید ! سبز کردن سایت و طراحی سایت های بدون انتشار کربن ، منظور چیست ؟ بله طراحی سایت سبز که امروزه شرکت های مدرن در طراحی سایت به این مقوله بسیار اهمیت می دهند . فضای اینترنت هم مانند دنیای واقعی ما نیاز به محیطی سالم دارد تا کاربران بتوانند در این فضا به گشت و گذار بپردازند . ما باید این را بدانیم که اینترنت هم شرایط زیست محیطی واقعی دارد ، با این حال درک این موضوع بسیار سخت است . پس این مطلب را به خاطر بسپارید که :

اینترنت هم شرایط زیست محیطی واقعی دارد با اینکه ما نمی توانیم آنرا ببینیم !

 مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه ای از اینترنت بسیار زیاد است !. الکتریسیته نیروی انسانی ، اینترنت است که به منظور استفاده از قدرت پردازش داده ها، شبکه های مخابراتی و دستگاه هایی که ما برای مرور وب استفاده می کنیم استفاده می شود . در مجموع مصرف اینترنت جهانی از برقی که انگلیس در یک سال استفاده می کند بیشتر است  . این مصرف اینترنت در جهان به مقدار زیادی انتشار کربن را در پی دارد . در واقع، 2٪ از انتشار کربن در جهان بخاطر برق استفاده شده توسط اینترنت است . مانند مراکز داده ای که توسط شرکت های بزرگ استفاده می شود. این معادل با مقدار تولید کربن از صنعت حمل و نقل هوایی جهان که اکثر مردم فکر می کنند یکی از بدترین صنایع آلاینده است بیشتر است و اگر این موضوع دقیق مورد بررسی قرار می گرفت اینترنت یکی از بدترین الاینده ها محسوب میشد . که اگر آنرا روی نمودار می بردند ششمین آلاینده به حساب می آمد .

data-center

بر خلاف بسیاری از صنایع دیگر که به دنبال بهره وری هسنتد در حال انتشار گازهای گلخانه ای هستند، انتشار گازهای گلخانه ای از طریق اینترنت در سال های آینده افزایش می یابد . تعداد افراد در سراسر جهان با دسترسی به اینترنت در حال افزایش است، واز طرفی با پیشرفت علم روز به روز در دسترس بودن این امکانات راحت تر شده و از قیمت آن کاسته می شود و همین موارد باعث شده تا کاربران بیشتری از اینترنت بهره ببرند. سرویس های در جریان از قبیل یوتیوب، Netflix و Spotify برای کاربران بسیار جذاب بوده و روز به روز در حال رشد سریع هستند .
طبق گزارش HTTPArchive.org ، میانگین تعداد صفحه وب امروزه تقریبا چهار برابر تعداد آن در سال 2010 است و همچنان در حال افزایش است .

average-web-page-growth
در نتیجه، تخمین زده می شود که در طول ده سال آینده ، 3.5 درصد بر کربن در جهان افزایش داده خواهد شد ، در حالی که ما به سرعت نیاز به کاهش تولید گازهای گلخانه ای در تمام صنایع داریم . این فوریت توسط توماس استکر، یکی از دانشمندان برجسته در جهان و یکی از کارمندان سابق کمیته بین المللی تغییرات اقلیمی (IPCC) بوده که وی اظهار داشت :

سال 2020 بسیار  سال مهمی است. اگر انتشار گاز دی اکسید کربن بیش از حد افزایش یابد ، اهداف مقابله با این پدیده در بلندمدت غیر قابل دستیابی خواهد بود . (منبع: M2020)

به عنوان طراحان وب، توسعه دهندگان یا صاحبان وب سایت ها، ما باید به دنبال راهی باشیم تا بتوانیم برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از وب سایت های خود پیدا نماییم . شاید الان این موضوع برای شما خنده دار باشد ولی در حال حاضر یکی از تحقیقات دانشمندان این است تا راهی برای کاهش گازهای گلخانه ای آن هم از طریق وب سایت ها پبدا کنند .

به امید روزی که فضای اینترنت هم برای ما اهمیت داشته باشد .