شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

طراحی سایت موفق

نویسنده : مجید سعادت آموزش طراحی سایت 2018/05/04
طراحی سایت موفق

برای اینکه بتوانیم یک وب سایت موفق داشته باشیم باید موارد زیر را در نظر بگیریم امیدوارم بتوانیم با انتشار این مقاله شما را با آیتم های طراحی سایت موفق آشنا نماییم .

سادگی 

در طراحی وب سایت موفق یکی از آیتم های را که باید رعایت نمود سادگی در طراحی می باشد . استفاده کردن از موارد زیاد علاوه بر اینکه باعث سردرگمی افراد مراجعه کننده در سایت شما می شود باعث افزایش حجم سایت شده و موجب شده تا سرعت بارگذاری سایت شما افزایش پیدا کند ، همین امر در سئو سایت شما بسیار اهمیت دارد و سئو سایت شما را کاهش خواهد داد و در نتایج جستجوی گوگل دچار مشکل خواهید شد .

طراحی 

طراحی سایت باید به گونه ای باشد که کاربر برای اولین بار وارد سایت شما می شود مجذوب سایت شود . یکی از مواردی که در طراحی سایت بسیار مهم می باشد . واکنش گرا بودن سایت می باشد تا در صفحه های مختلف نمایشگرها سایت حالت خود را حفظ نماید تا کاربر در هنگام بازید از سایت دچار سردرگمی نشود .

قابل درک بودن نویگشن

سایت باید به گونه ای طراحی شود تا کاربر به راحتی بتواند محتوای مورد نظر خود را جستجو نماید و المان ها به گونه ای باید چیدمان شود تا از بالا به پایین سایت قابل درک و به راحتی در دسترس باشد . 

ثبات

سایت باید به گونه ای طراحی شود تا کاربر با ورود به صفحات مختلف سایت با شکلی جدید رو به رو نشود . تمامی صفحات باید از ثبات خاصی برخوردار باشد و همین امر باعث شده تا نوگیشنی که در مورد 3 عرض شد راحت تر باشد .

رنگ

انتخاب رنگ در موفقیت و یا شکست سایت بسیار موثر است همین مسئله به ظاهر ساده نقش مهمی را در طراحی سایت اییفا میکند . استفاده کردن از رنگ مناسب در طراحی سایت باعث شده تا کاربر کمتر خسته شده و مدت زمان بیشتری را در سایت شما سپری نماید . در طراحی سایت باید یک کانتراست قوی بین رنگ و متن وجود داشته باشد تا در خواندن متون مشکلی به وجود نیاید . 

واکنش گرا 

همانطور که در مورد دوم عرض شد یکی از موارد بسیار مهم در طراحی سایت قابلیت رسپانسیو بودن سایت می باشد . این مورد ازنظر گوگل هم بسیار مهم است و به سایت های که این قابلیت را ندارند امتیاز منفی لحاظ می نماید . پس هنگام درخواست سایت از بخش پیش فاکتور از قسمت مربوطه قابلیت رسپانسیو بودن را انتخاب نمایید .

مرورگرها 

در نظر داشته باشید سایتی که طراحی می شود باید به گونه ای باشد تا در تمامی مرورگرها به صورت کاملا صحیح بارگذاری شود . شما در جربان این نیستید که کاربر ممکن است با کدام مرورگر وارد سایت شما شود برای مثال بسیاری از سایت ها با مرورگر اپرا دچار مشکل می باشند و کاربر از این موضوع با خبر نیست که باید با کروم وارد سایت شما شود تا سایت را به درستی مشاهده نماید . پس باید طراحی سایت برای تمامی مروگرهای موجود در نظر گرفته شود .

ارورها

طراحی سایت باید به گونه ای باشد که هیچ گونه خطای را مشاهده نکنیم کوچکترین خطا موجب خواهد شد تا عملکرد سایت شما دجار مشکل شود . 

طراحی سایت  اختصاصی 

سایت را باید کد نویسی کرد تا در هنگام بروز مشکل بتوان سریع رفع خطا نمود استفاده کردن از اسکریپت های آماده مانند وردپرس و جوملا ممکن است در هنگام خطا شما را دچار مشکل نماید و یا شما قابلیتی را مد نظر داشته باشید ولی تا کنون ماژول آن ارائه نشده باشد . 

محتوا 

یکی از مواردی که در سایت های موفق مشاهده می شود محتوا می باشد . نه هر محتوایی ، محتوا باید با کیفیت باشد و تمامی مواردی که یک محتوای با کیفیت داشته باشد ، در آن لحاظ شود . محتوا با کیفیت می تواند شما را به اوج برساند و در تجارت الکترونیک شما را موفق نماید . 

 

مقالات مرتبط