شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+
 طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا  طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا ، شما هم مثل بقیه افراد برای وب گردی از تبلت و یا گوشی همراه خود استفاده می کنید و تا بحال متوجه این موضوع شده اید که بعضی از سایت ها بر روی صفحه نمایشگر تبلت و یا موبایل شما به خوبی نمایش داده می شود ولی بعضی دیگر نه . در این سال های اخیر موتور جستجوگر گوگل اگر سایتی حالت رسپانسیو نداشته باشد امتیاز منفی برای آن سایت درنظر میگیرد .
در طراحی وب سایت واکنش گرا سایت بگونه ای برنامه نویسی می شود تا به راحتی در تمامی دستگاه های هوشمند قابل نمایش باشد . برای مثال شما ممکن است برای وب گردی وارد یک سایتی شوید که این سایت واکنش گرا نبوده و به اصطلاح رسپانسیو نیست . شما صد در صد به مشکل برخواهید خورد . چطور ؟ اگر دقت کرده باشید اگر در سایت های که قابلیت رسپانسیو نداشته و ورود کنید خواهید دید برای اینکه مطلبی را بخواهید مطالعه کنید حتما باید روی سایت زوم کنید و با انگشت سایت را به سمت راست و چپ حرکت دهید . خوب اینکار بسیار پیش پا افتاده است و ممکن است برای مدت طولانی شما را اذیت کرده و دیگر با اینکه سایت سایتی بسیار پر محتوا است وارد آن سایت نشوید خوب چاره کار چیست ؟ همینکه طراحی سایت واکنش گرا اهمیت خود را پیدا کرده و سایت باید قابلیت رسپانسیو را داشته باشد .
اگر سئو سایت شما برای شما اهمیت دارد و دوست دارید تا کاربران زیادی از سایت شما دیدن نماید حتما باید حالت رسپانسیو برای سایت شما طراحی شده باشد . موتور های جستجو بخصوص گوگل در مورد واکنش گرا بودن سایت بسیار تاکید کرده است و گفته سایت های که قرار است در صفحات اول گوگل نمایش داده شوند حتما باید رسپانسیو باشند . در غیر این صورت به سایت شما یک امتیاز منفی خواهد داد. پس شما دوست عزیز در نظر داشته باشید که حتما از تیم طراحی سایت مرصاد وب این مورد را درخواست نمایید تا سایت شما از حالت معمولی به سایت واکنش گرا تبدیل شود . شما با این کار احترام به کاربر خود کرده و فرموده اید که اگر با هر دستگاهی از سایت ما دیدن نمایید ما به بهترین شکل از شما پذیرایی خواهیم نمود .

در حال حاضر فروش دستگاه های هوشمند مانند موبایل و تبلت بسیار بیشتر از کامپیوترهای رومیزی و لب تاپ بوده پس به رسپانسیو بودن سایت خود اهمیت بیشتری بدهید.

طراحی سایت واکنش گرا یعنی چه ؟

به هرگونه برنامه نویسی که باعث شده سایت را قادر سازد تا سایت با نمایشگرهای دستگاهای هوشمند سازگار شود را طراحی سایت واکنش گرا می گویند .

مزیت های داشتن سایت رسپانسیو

سایت واکنش گرا مزایای بسیار فراوانی دارد که می توان گفت سایت را انعطاف پذیر می کند و باعث شده تا با دستگاه های هوشمند سازگار بوده و خود را با نمایشگر آن دستگاه وفق دهد . دوم، رابط کاربری بهتر یا همان UX که کاربران بع راحتی و بدون اینکه بخواهند سایت را زوم این و یا زوم اوت کنند از محتویات سایت بهره مند شوند . سوم،  مقرون به صرفه بودن : اگر یک سایت از همان ابتدا به صورت رسپانسیو طراحی شود خیلی بهتر است تا شما چندین سایت را طراحی کرده و برای دیسپلی های مختلف ، سایت مربوط را لود کنید . 

شرکت طراحی سایت مرصاد وب برای تمامی سایت های که طراحی میکند حالت واکنشگرا را می تواند لحاظ نماید پس در نظر داشته باشید چنانچه تمایل داشتید سایت شما رسپانسیو باشد در همان بخش پیش فاکتور هنگام درخواست وب سایت خود حات رسپانسیو را نیز سفارش دهید تا هنگام کدنویسی برای شما نیز این امکان لحاظ شود .