شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

طراحی وب سایت را از کجا شروع کنیم ؟

نویسنده : مجید سعادت آموزش طراحی سایت 2018/05/16
طراحی وب سایت را از کجا شروع کنیم ؟

طراحی وب سایت را از کجا شروع کنیم ؟ این سوال برای خیلی از دوشتداران وب مطرح می شود و دوست دارند بدانند از کجا باید آغاز کنند. همانطور که می دانید امروزه با طراحی سایت فروشگاهی و یا با طراحی سایت شرکتی به راحتی می توان درآمدزایی نمود و در دنیای اینترنت مطرح شد .برای مثال بسیاری از سایت های مطرح مانند فیسبوک ، توییتر ، لینکدین و.... با گرفتن تبلیغات درآمد خود را دوچندان کرده اند . 

زبان های مورد نیاز برای طراحی سایت

برای فراگیری طراحی وب سایت نیاز به یادگیری زبان های برنامه نویسی تحت وب می باشد که مهمترین آنها عبارتند از (PHP, HTML, CSS, JavaScript, XML, AJAX, SQL) که در مقالات بعدی سعی می کنیم به صورت کامل در مورد هر کدام توضیحاتی را ارائه نماییم . در ادامه به صورت مختصر به بحث موارد ارائه شده می پردازم :

( PHP ( Hypertext Preprocessor 

یک زبان برنامه نویسی باز می باشد . یعنی کدها به صورت آزاد برای همه موارد استفاده می شود و سرورها این کدها را می پذیرد . که یک بخش جدایی ناپذیر از زبان برنامه نویسی HTML میباشد . این زبان در سال 1994 توسط Rasmus Lerdorf طراحی شد و در سال 2013 در بیش از 240 میلیون وب سایت و همچنین 2.1 میلیون سرور مورد استفاده قرار گرفته است . بهترین سایت های که می توانید به یادگیری PHP بپردازید عبارتند از :
  1. W3School
  2. Lynda.com
  3. PHP.net

( HTML ( HyperText Markup Language

HTML یکی از قدیمی ترین زبان های برنامه نویسی در طراحی وب سایت می باشد که بیشترین استفاده را در بین برنامه نویسان دارد . HTML یک زبان برنامه نویسی Markup Language است که برای نوشتن و طراحی محتوای صفحه وب، نمایش آن، ترتیب طرح بندی صفحه، خالق HTML Tim Berners-Lee است و کد با کد HTML شروع و پایان می یابد و توسط W3School آموخته می شود..

 cascading style sheet ) CSS )

یک زیان نشانگذاری شده می باشد که همانند HTML برای قالب بندی صفحات وب، طرح بندی صفحه، رنگ، تنظیمات فونت، تصاویر و غیره مورد استفاده قرار می گیرد و ترجیح داده می شود که در یک فایل جداگانه این زبان نوشته و به فایل HTML متصل نمایند . این زبان برنامه نویسی در سال 1996 طراحی شده و توسط W3School آموزش دادخ می شود . 

Structured Query Language ) SQL )

یک زبان تخصصی در مدیریت پایگاه داده و شناسایی روابط بین آنها مورد استفاده قرار می گیرد . این زبان برای ذخیره سازی داده ها در پایگاه داده و همچنین حذف داده ها از پایگاه داده می باشد این زبان در سال  برای 1970 توسط IBM طراحی شده است . شما عزیزان می توانید برای یادگیری این زبان تخصصی از سایت های زیر استفاده نمایید . 
  1. SQLcourse.com
  2. Lynda.com
  3. SQLzoo.com

زبان های برنامه نویسی حرفه ای 

JavaScript

زبان برنامه نویسی که در بسیاری از وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد . این زبان توسط NETSCAPE توسعه یافته و برای اضافه کردن عناصر پویا و تعامل سایت مورد استفاده قرار می گیرد . اگر چه نام این زبان JAVASCRPT می باشد ولی اصلا شبیه به زبان JAVA نیست و بیشتر شبیه زبان برنامه نویسی C می باشد . این زبان کلاینت می باشد و در مرورگر کاربر مورد پردازش قرار می گیرد بر خلاف زبان PHP که در سرور مورد استفاده قرار می گیرد . بهترین سایت ها برای یادگیری این زبان عبارنتد از :
  1. W3SCHOOL
  2. CODESCHOOL
  3. CODECADEMY

Extensible Markup Language ) XML )

زبان نشانه گذاری برای توصیف داده ها استفاده می شود و می تواند با پایگاه داده، AJAX، جاوا اسکریپت ارتباط برقرار کند. برای آموزش این زبان می توانید از سایت زیر استفاده نمایید .
  1. W3School

Asynchronous JavaScript and XML ) AJAX )

یک راه برای ایجاد سایت های تعاملی و برنامه های کاربردی، ترکیبی از جاوا اسکریپت، XML، HTML پویا. شما می توانید برای یادگیری از سایت W3SCHOOL استفاده نمایید .

مقالات مرتبط