شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

مفاهیم سئو

نویسنده : مجید سعادت مفاهیم سئو 2018/05/07
مفاهیم سئو

در این مطلب و مطالب بعدی به صورت کامل به مفاهیم سئو خواهیم پرداخت . همانطور که در مقاله سئو چیست ؟ عرض کردیم سئو مخفف کلمه search engine optimization میباشد . یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و به عبارت دیگر در هنگام طراحی سایت ، سایت را برای موتورهای جستجو قابل فهمتر کنیم . 
اما این یک تعریف کلی است و حالا اجازه بدید دقیقتر به این مسئله نگاه و مسئله را بازتر کنیم . سئو علاوه بر اینکه یک تکنیک است به عنوان یک هنر هم محسوب میشود . بخشی از این هنر، علمی است و بخشی دیگر مهارتی و تجربی است . به عبارت دیگر خلاقیت در سئو بسیار مهم است . حالا این علمی یعنی اینکه به زبان های پایه تحت وب مانند HTML , CSS , jQuery آشنا باشید که برای سئو بسیار مهم میباشد . 
گرافیک سایت ، سرور کانفیگ شده ، سرعت سایت ، کلمه کلیدی برای بهینه سازی سایت مهم میباشد . سئو یعنی یک کاری کنیم که در بین این همه سایت که در بانک اطلاعاتی گوگل قرار دارد ، رتبه و رنک بالاتری را به خودمان اختصاص بدهیم . سئو یعنی اینکه درست بزنیم به هدف . علاوه بر اینها شما اگر سایت را بهینه کرده و در رتبه های بالا قرار دهید یک موضوع هست و نگه داشتن سایت در آن رتبه هم یک موضوع دیگر است . چون سایت های رقیب مطمئنا اجازه نخواهند داد که سایت شخصی شما بالاتر از خودشان قرار بگیرد . و دست به هر کاری خواهند زد تا سایت شما را پائین بکشانند . پس سئو کار یک روز نیست و همینطور ادامه خواهد داشت . 

آیا بازدید سایت برای سئو مهم است ؟ 

باید عرض کنیم بازدید سایت به صورت مستقیم تاثیری روی سایت ندارد . اما به صورت غیر مستقیم تاثیر دارد به چه صورت ؟ زمانی که افراد سایت شما را جستجو می کنند و وارد سایت شما می شوند گوگل متوجه خواهد شد که سایت شما سایت مهمی است پس وقت بیشتری را برای آنالیز سایت شما خواهد گذاشت . بازدیدی مناسب هست که توسط کاربر هدف به سمت سایت شما آمده باشد . 

منظور از کاربر هدف چیست ؟

کاربر هدفمند به کاربری گفته میشود که بندنبال کالای هستند که شما انرا در سایت فروشگاهی خود قرار می دهید . حالا برویم سراغ این مطلب که شما مدیر سایت چرا باید به مبانی سئو آشنا باشید . اجازه بدهید با یک مثال ساده جواب زا عرض کنم . فرض کنید در تهران بنده یک خانه ای را ساخته ام . از شما دهوت میکنم که به منزل بنده تشریف بیاورید . آیا شما آدرسی از من دارید ؟ خوب حالا اگر بخواهیم به صورت کلی عرض کنیم میخواهیم سایت شرکتی خودمان را برای موتورهای جستجو معرفی کنیم و نتیجه این باشد که در گوگل برای کاربران دیده شویم و بازدید کنند جذب کنیم . با ما همراه باشید .

مقالات مرتبط