شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران میدان ونک گاندی شمالی خیابان برادران شریفی برج خشایار طبقه 11 واحد 1101
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

مقایسه Python با زبان های برنامه نویسی

نویسنده : مجید سعادت آموزشی 2018/07/16
مقایسه Python با زبان های برنامه نویسی

مقایسه Python با زبان های برنامه نویسی : ما در این مقاله قصد داریم که در مورد تفاوت های Python با دیگر زبان ها بخث کنیم . در ابتدا به صورت خلاصه در مورد این زبان توضیحاتی را ارائه می کنم و بعد به مقایسه Python با زبان های برنامه نویسی دیگر می پردازیم .

Python چیست ؟

Python یک زبان برنامه نویسی سوزس باز می باشد که دارای کتابخانه بسیار بزرگ می باشد . زبانی بسیار ساده که یادگیری آن در چند روز برای کاربران و دانشجویان میسر خواهد شد . جالبی این زبان در این است که از کدهای آن در تمامی پلتفرم ها مانند ویندوز ، لینوکس ، مک و ... قابل اجرا بوده و هیچ مشکلی را برای برنامه نویسان به وجود نخواهد آورد . این زبان از مدیریت خودکار حافظه استفاده کرده و یک زبان شی گرا می باشد .

مقایسه Python با زبان های برنامه نویسی

اغلب Python را با زبان های برنامه نویسی همچون Java ، Java Script، Tcl و یا SmalTalk مقایسه می کنند . البته می توان این زبان برنامه نویسی را با C++ و Common Lisp و یا Schame نیز مقایسه نمود که نشان دهنده وسیع بودن این زبان برنامه نویسی می باشد .

javaandpython

تفاوت بین Python و جاوا

زبان Python نسبت به جاوا کند تر است اما زمانی که برای توسعه دادن نیاز دارد کمتر از زبان برنامه نویسی جاوا می طلبد . زبان برنامه نویسی Python نسبت به زبان برنامه نویسی جاوا بسیار کوتاه تر است و آن هم بخاطر داده های داینامیک Python می باشد . Python زبان برنامه نویسی سطح بالاتری نسبت به جاوا بوده اما می توان این دو زبان را با هم تلفیق کرد و استفاده های بهینه ای از آنها نمود . 

javascript

تفاوت بین Python و جاوا اسکریپت

زیر مجموعه های مبتنی بر شی در Python با جاوا اسکریپت تقریبا برابری می کند و همانند جاوا اسکریپت از استایل های برنامه نویسی پشتیبانی خوبی می کند و در آن می توان از توابع و متغیرهای ساده استفاده نمود ، بدون اینکه درگیر تعریف کلاس ها گردد . 

perl

تفاوت بین Python و Perl

در هر دو اسکریپت نویسی یونیکس به خوبی قابل اجرا بوده و در هر دو بسیاری از قابلیت ها پشتیبانی می شود . ولی در کل با هم متفاوت بوده اما در کل Python نسیت به Perl در برنامه نویسی بیشتر استفاده می شود . 

تفاوت بین Python و Tcl

Tcl را می توان بعنوان یک زبان پرکاربرد معرفی نمود اما نسبت به Python کندتر عمل می کند . از نظر ساختار داده ای نسبت به Python ضعیف تر است و همین موضوع می تواند دلیلی بر کندی Tcl باشد . Tcl این قابلیت را ندارد که بتوان با این زبان برنامه نویسی برنامه های بزرگ را نوشت و این یکی از نقاط ضعف این برنامه نویسی نسبت به Python می باشد . 

تفاوت بین Python و small talk

بزرگترین تفاوت بین python و smalltalk ، این است که کدهای Python ، بیشتر به صورت mailstream میباشند و همین مسئله باعث شده تا در زمینه‌ آموزش برنامه‌ نویسی یک سر و گردن بالاتر از smalltalk باشد. Python هم مانند Smalltalk دارای تایپینگ و اتصال داینامیک و شی گرایی می باشد .