شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

نکات دیساو کردن سایت

نویسنده : مجید سعادت بهینه سازی سایت 2018/07/09
نکات دیساو کردن سایت

نکات دیساو کردن سایت : چطور سایت خود را دیساو کنیم که به مشکل بر نخوریم ؟ موتور جستجوی گوگل در سال 2011 بعد از راه اندازی الگوریتم های پاندا و الگوریتم پنگوئن با مفهوم جدید سئو منفی مبارزه خود را آغاز نمود . بعد از اینکه رقابت در فضای گسترده اینترنت افزایش پبدا کرد رقبا شروع به کاهش رتبه در سایت های رقیب خود نمودند ، به این صورت که می آمدند و در سایت های که از نظر گوگل اسپم محصوب می شدند شروع به بک لینک گرفتن برای سایت رقیب می نمودند که بعد از مدتی سایت افت پیدا می کرد . 
درحال حاضر سایت های در حال فعالیت هستند که خدمات سئو منفی را نیز ارائه می دهند و باعث کاهش رتبه سایت رقیب شما می شوند . در نظر داشته باشید این کار بسیار غیر اخلاقی به نظر می رسد ولی در حال حاضر رقبا برای اینکه رتبه شما را تضعیف کنند دست به چنین کارهای ناجوانمردانه می زنند و خوشبختانه برای جلوگیری از این اتفاق گوگل تصمیم به راه اندازی مبارزه با سئو منفی شد و قابلیت دیساو را در گوگل وب مستر تولز خود قرار داد .
حال ما قصد داریم در این مقاله نکات دیساو کردن سایت را به طور صحیح آموزش دهیم . دیساو کردن سایت کار ساده ای نیست و اگر تجربه ی این کار را ندارید به شما توصیه می کنیم که به تنهایی این کار را انجام ندهید که با کوچکترین اشتباه ممکن است رتبه سایت خود را برای همیشه نابود کنید .

نکات دیساو کردن سایت

قبل از اینکه نکات دیساو کردن سایت را برای شما شرح دهیم به چند نکته باید اشاره کنیم که تیتروار برای شما توضیح خواهیم داد که شامل موارد زیر می باشد :

backlink

تاثیر بک لینک در رتبه سایت

یکی از فکرهای اشتباه که در بین سئو کارها رایج می باشد این است که تمام تلاش و همت خود را بر روی سئوی خارجی و به اصطلاح off page قرار می دهند که این روش تا سال 2011 مفید بود و بعد از آن سال با روی کار آمدن الگریتم پنگوئن دیگر این روش کارایی خود را از دست داده است . باید عرض کنم نه اینکه بک لینک مفید نباشد نه ! مفید هست ولی بک لینک های مفید .  من در اینجا سه نوع از بک لینک های رایج را برای شما شرح می دهم :

بک لینک مفید

بک لینک مفید به بک لینکی گفته می شود که از سایت های مرتبط با محتوای سایت شما دریافت شده باشد . برای مثال اگر شما اقدام به طراحی سایت فروشگاهی پوشاک نموده اید نمی توانید از یک سایت هنری دریافت لینک کنید بهتر است شما از یک سایت که در زمینه فروش لباس فعالیت دارد دریافت لینک نمایید . 

بک لینک بی تاثیر

بک لینک بی تاثیر به بک لینکی گفته می شود که از سایت های که دارای امتیاز صفر می باشند دریافت شده باشد . بعضی اوقات مشاهده شده است که افرادی با مراجعه به شرکت طراحی سایت مرصاد وب و با مشاوره از بخش سئو سایت شرکت اذعان دارند که بک لینک های را برای سایت خود تهیه نموده اند ولی تاثیری در روند رشد سایت نداشته و با بررسی های بعمل آمده متوجه می شویم که از سایت های لینک دریافت شده که هیچ تاثیری روی سایت نداشته و از امتیاز صفر برخوردار می باشند . پس حتما با وجود نرم افزار های موجود و یا پلاگین ها سایت را مورد بررسی قرار داده و آنگاه اقدام به خرید و یا دریافت لینک نمایید .

تا جایی که امکان دارد از خرید لینک خوداری نموده و سعی به ساخت لینک نمایید .

بک لینک های مضر

بک لینک مضر به بک لینکی گفته می شود که از سایت های اسپم دریافت لینک شود که بدترین نوع بک لینک می باشد و رقبا گاها از این نوع وب سایت ها برای افت رتبه سایت شما استفاده می نمایند . پس شما دارنده سایت های معتبر باید بیشترین تمرکز خود را بروی بررسی دائم بک لینک ها قرار دهید تا به محض متوجه شدن این مورد لینک و سایت مورد نظر را دیساو نمایید .

چه نوع بک لینکی باعث پنالتی ما می شود؟

در نظر داشته باشید بعضی از بک لینک ها هم وجود دارند که باعث محو شدن سایت شما از نتایج جستجو گوگل خواهند شد که به شرح زیر می باشد . 

بک لینک ناگهانی

اگر شما اقدام به ساختن بک لینک حتی ار نوع بک لینک مفید در بازه زمانی کوتاه ولی با تعداد زیاد کنبد با اینکه از سایت های مرتبط با محتوای سایت خود اقدام به ساختن لینک نموده اید اما مورد پنالتی از سمت گوگل شده و جریمه شوید پس هوشیار باشید که در ساخت بک لینک حوصله داشته و صبور باشید . 

بک لینک موقتی

بعضی اوقات مشاهده شده که افراد اقدام به خرید بک لینک کرده و به مدت محدود اینکار را انجام می دهند در نظر داشته باشید شما به صورت دستی باعث می شوید تا سایتتان زمین بخورد . یکی از دلایلی که گفته می شود لینک ساخته شود بهتر است تا خریداری شود در این است که اگر شما لینک را بسازید به صورت دائمی خواهد بود ولی در خرید لینک شما برای مدت محدودی می توانید این لینک را داشته باشید و بعد از گذشت زمان این لینک را از دست خواهید داد و یکی از مواردی که باعث جریمه شدن از سمت گوگل می شوید همین لینک های موقت است .

بک لینک اسپم

این نوع بک لینک را به صورت کامل در سطرهای بالاتر برای شما توضیح داده شده است .

بک لینک با کلمه کلیدی هدف

در این نوع بک لینک همانطور که از عنوان مشخص است افراد روی کلمه کلیدی خود بروی صفجه اصلی خود لینک را دریافت می کنند برای مثال اگر ما بیاییم و بر روی طراحی وب سایت لینک را روی https://stormwebsite.com لینک دریافت کنیم گوگل متوجه خواهد شد که برای افزایش رتبه بروی این کلمه اینکار را کرده و همین امر باعث جریمه شدن از سمت گوگل می شود .

بک لینک غیر طبیعی با محتوای کپی شده

این مورد از بک لینک ها در موارد رپورتاژ بسیار مشاهده شده است برای مثال شما یک رپورتاژ را تهیه می کنید و همان رپورتاژ را برای دریافت لینک در سایت های فراوانی تکثیر می کنید که همین امر باعث جریمه می شود .
دوستان عزیز برای قرار گرفتن در رتبه بالا در گوگل بهترین سئو سئوی کلاه سفید می باشد که پرهیز از موارد بالا در مورد بک لینک شما به سمت سئوی کلاه سفید حرکت نموده اید برای ورود در نتایج برتر اقدام به دور زدن گوگل نکنید و با صبر و حوصله می توانید به نتیجه مطلوب خود خواهد رسید .