شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

چرا باید از Sass در css استفاده شود ؟

نویسنده : مجید سعادت آموزش طراحی سایت 2018/05/01
چرا باید از Sass  در css  استفاده شود ؟

شما در این مقاله همه مواردی را که درباره پیش پردازنده CSS  باید بدانید و اینکه چرا باید از Sass  در css  استفاده شود ؟ را مطالعه خواهید نمود .
به طور خلاصه Saas  یک پیش پردازنده CSS است که ویژگی های خاصی را به CSS اضافه می کند و هدف آن این است که فرایند برنامه نویسی ساده تر و کارامد تر شود . بیایید جزئیات بیشتری را بررسی کنیم .

پیش پردازنده css چیست ؟

یک زبان اسکریپتی است که Css را گسترش می دهد و به برنامه نویسان اجازه داده تا برنامه مورد نظر خود را نوشته و درون Css قرار دهند . Sass محبوب ترین پیش پردازنده به حساب می آید اما سایر نمونه های رایج مانند stylus  و less هم وجود دارند که هر کدام برای خود قابلیت های دارند که میتوان در Css از آنها استفاده نمود .
قبل از اینکه به پیش پردازنده Sass بپردازیم نکته ای را باید متذکر شوم . اگر شما تازه وارد برنامه نویسی شده اید و از CSS سر رشته ای ندارید توصیه میکنم در ابتدا به تمامی مباحث CSS تسلط پیدا کنید و بعد از این پیش پردازنده استفاده نمایید . درست است که Sass برنامه نویسی را راحت تر و سریع تر کرده است ولی پیش نیاز این مقاله تسلط شما دوست عزیز به CSS میباشد .

Sass چیست ؟

Sass مخفف Syntactically Awesome Style Sheets میباشد که یک افزونه برای CSS محسوب میشود و به شما اجازه میدهد تا از متغییر ها ، دستورات تودرتو ،گروه بندی کدها در Css استفاده نمایید البته باید عرض کنم این تنها قابلیت Sass نیست و دست شما را در برنامه نویسی بسیار باز گذاشته است .
Sass با تمامی نسخه های css سازگار است و تنها لازمه استفاده از آن این است که Ruby را نصب نمایید . قابل توجه دوستانی که با برنامه نویسی آشنا نیستند Ruby یک زبان برنامه نویسی میباشد .

نحوه استفاده از Sass

در این بخش بنده برخی نکات اساسی درمورد نحوه استفاده از Sass را برای شما عزیزان عنوان میکنم و سغی می کنم نمونه های از چگونگی استفاده از sass از وبسایت رسمی این پیش پردازنده مثال بزنم .
Syntax
Sass شامل دو syntax  میشود که یکی SCSS که با Css کاملا سازگار بوده و Indented که به صورت کامل با CSS سازگار نیست اما به کدنویسی سرعت میبخشد .
توجه داشته باشید که کدها می توانند از یک syntax به Syntax دیگری تبدیل شوند با استفاده از دستور sass-convert
ادامه دارد .......


 
 

مقالات مرتبط