شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

چرا هیچگاه نباید از پس زمینه سیاه در طراحی سایت استفاده کرد ؟

نویسنده : مجید سعادت چرا هیچگاه نباید از پس زمینه سیاه در طراحی سایت استفاده کرد ؟ 2018/05/09
چرا هیچگاه نباید از پس زمینه سیاه در طراحی سایت استفاده کرد ؟

آیا می دانستید که رنگ نوشته سایت شما و همچنین پس زمینه سایت شما نباید سیاه باشد و اگر استفاده کنید اشتباه ناخواسته ای را مرتکب شده اید . پس با ما همراه باشید تا علت این موضوع را دریابید . یک نظر سنجی نشان داد که 58 درصد افرادی که با کامپیوتر سر و کار دارند دچار عارضه سایش چشم میباشند و از درد چشم عذاب میبینند . طراحان وب سایت می توانند با استفاده نکردن از رنگ سیاه در سایت ها این درصد را کاهش دهند و به فکر بازدیدکنندگان از سایت ها باشند . 

اهمیت رنگ متن و پس زمینه

اگر شما از متن سیاه رنگ و پس زمینه سفید رنگ استفاده نمایید می تواند باعث ناراحتی چشم شود و در طولانی مدت باعث سایش چشم و کم کم درد چشم را همراه شود . به این صورت توضیح می دهم که رنگ سفید ، روشنایی صد در صد دارد و سیاه ، روشنایی صفر . چنین کنتراست بزرگی در روشنایی رنگ باعث اختلاف در سطح نور کاربران شده و این منجر به ایجاد مشکلاتی در چشم کار شده و موجب شده تا در سایت مدت زمان کمتری را سپری نماید . لطفا به عکس پایین دقت بفرمایید : 


شما فرض کنید که یک لامپ را در یک اتاق تاریک روشن کنیم و به آن لامپ زول بزنیم چه اتفاقی برای چشمتان خواهد افتاد رنگ متن و پس زمینه هم همین کار را با چشمان ما خواهند کرد ولی در طولانی مدت . اما اگر نور کم را در اتاق روشن کنیم چشمان ما به آن نور عادت خواهند کرد و فشار کمتری را تحمل خواهند نمود . بجای رنگ سیاه در متن از رنگ خاکستری استفاده نمایید تا همین کار ساده باعث شود کاربران سایت شما مدت بیشتری را سایت بمانند و از مطالب و محتوای سایت ایتفاده نمایند . این مطلب و موضوع را جدی بگیرید تا متوجه شوید که تاثیری در بازدیدکنندگان شما دارد . برای اثبات این حرف کافی است یک نظر سنجی ساده در سایت خود ایجاد نمایید و از افراد آنلاین در مورد این موضوع نظرشان را جویا شوید .
شما باید تلاش کنید تا یک کنتراست مناسبی بین رنگ متن و پس زمینه ایجاد کنید تا چشم کاربر کمتر خسته شود . اگر شما در مورد کنتراست رنگ ها آشنایی ندارید با وارد شدن به این صفحه  color contrast check کنتراست را چک کنید . این سایت کنتراست سایت شما را بر اساس استانداردهای صنعت WCAG 2.0 به شما نشان خواهد داد . امیدوارم توانسته باشیم با این مقاله شما را در طراحی سایت های بهتر یاری کرده باشیم .

مقالات مرتبط