شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

چگونه در بازار معروف شویم ؟

نویسنده : مجید سعادت تجارت الکترونیک 2018/05/01
چگونه در بازار معروف شویم ؟

تا حالا این سوال برای شما پیش آمده که چگونه در بازار معروف شویم ؟ چطور میشود اعتماد مخاطبان را جلب کرد ؟ از مابقی رقبا متمایز بود ؟ و نهایتا چطور کسب و کار خود را رونق دهیم ؟
در این مقاله قصد دارم 4 نکته طلایی را برای شما شرح بدهم که کمک میکند روی بازار هدف مناسبی متمرکز شوید . بازاری که افراد دوست داشته باشند محصول و خدمات شما را خریداری نمایند و شما هم در فروش محصولات و خدمات به آنها موفق باشید .
قبل از اینکه این 4 مورد را با شما در میان بگذارم اجازه بدهید بگویم که اشتباه ترین کار ممکن برای افرادی که نازه کار هستند و یا در مراحل ابتدایی ورود به بازار هستند این است که همه را مورد هدف قرار میدهند . شاید محصول و خدمات شما مورد استفاده همه باشد اما برا شروع درجریان باشید که از یک گوشه بازار باید شروع کنید . منظور این نیست که اگر شما در گوشه بازار یک بازار هدف مشخص و تعریف شده ای را انتخاب کنید محدود خواهید شد تا ابد به آنها ! نه اینطور نیست . شما نهایتا وقتی آنجا برند سازی کنید ، معروف شوید ، شناخته شده شوید و اعتماد ها را جلب کنید در آینده میتوانید گسترش دهید . می توانید محصولات خود را به همین گروه که شروع کردید بفروشید و هم به افراد دیگر ، بنابراین فرصت برای پیشرفت همیشه وجود داشته و خواهد داشت .

اما این نکته را هرگز فراموش نکنید که باید از یک گوشه بازار شروع کنید یعنی یک تخصص برای افراد ویژه همان تخصص

نکته اول : برگردید به پیش زمینه خودتان ، به استعدادهایتان ، به توانمندی هایتان ، به تجربیاتتان ، به دانشی که دارید ، به تحصیلاتتان و در نهایت به بک گراند خودتان . ببینید شما چه توانمندی دارید که شما را برای یک بازار هدف خاص باور پذید میکند .
نکته دوم : از خودتان بپرسید چه گروهی در بازار هدف هست که حاضر است و میتواند پول محصول و خدمات شما را بدهد . خیلی از افراد را می شناسم که محصولاتی را ارئه میدهند که افراد نیاز دارند ولی این حس که بخواهند آن محصول را خریداری نمایند ، ندارند . گروه باید حاضر باشد و پول محصول شما را نیز داشته باشد .
نکته سوم : اگر مدتی در بازار حضور داشتید به مشتریان فعلی خود نگاهی بیاندازید و مشتریان قبلی خود و ببینید چه الگویی بین این افراد وجود دارد . ممکن است این افراد بسیار متنوع باشند ولی اگر با دقت نگاه کنید معمولا بیش از 80% فروش های شما و موفقیت شما در 20% آن افراد بوده است . یعنی فقط 20% مشتریان شما بیشترین خرید را داشته اند و ببینید که این افراد کدام محصول را بیشتر خریداری کرده اند و الگو را بیابید و روی ان افراد متمرکز شوید .
نکته چهارم : به رهبران بازار و همچنین به رقبای خود نگاهی کنید . افرادی که در بازار شما و در صنعتی که در پیش روی شما هستند . ببینید این افراد چه گروهی را مورد هدف قرار میدهند و سعی میکنند محصولات و خدماتشان را به چه کسانی بفروشند . امیدوارم این 4 نکته به شما کمک میکند تا به جواب سوال چگونه در بازار معروف باشیم ؟ برسید . از همراهی شما کمال تشکر را دارم و از چشمانتان که این مقاله را تا انتها مطالعه نمود سپاسگذارم . موفق باشید .
 

مقالات مرتبط