شرکت طراحی سایت اینتو وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران
021-54821333 021-54821444 021-54821666 09127371388
دبی - دیره - خیابان نایف
1588457236 97+

گوگل از ابتدا تا انتها

نویسنده : مجید سعادت گوگل از ابتدا تا انتها 2018/05/05
گوگل از ابتدا تا انتها

خوب در مطلب گذشته در مورد تاریخچه گوگل عرض کردیم و به ادامه گوگل از ابتدا تا انتها می پردازیم .

تگ نوفالو

تا قبل از سال  2005 در قسمت نظرات سایت ها مقدار اسپم ها بسیار زیاد بود و بسیاری از سایت ها اجازه نظر سنجی در مطالب را عیرفعال می کردند . تا اینکه اواخر سال 2005 تگ Nofollow معرفی می شود . و تمامی سایت ها برای جلوگیری از اسپم این کد را در سایت های خود قرار دادند . 

کارایی نوفالو 

ما بوسیله این کد به گوگل می گوییم نباید لینک را دنبال کند. یعنی لینک های که تگ نوفالو دارند نباید مورد بررسی گوگل قرار بگیرد . در مقالات بعدی در مورد این تگ به صورت کامل توضیح خواهیم داد و نحوه استفاده از آنرا آموزش خواهیم داد . 

گوگل آنالیز

در همان سال یعنی سال 2005 گوگل آنالیز راه اندازی شد که یک ابزار بسیار مناسب برای بازریاب ها و همچنین وب مسترها بحساب آمده و فکر نمی کنم وب مستری باشد و از این ابزار استفاده نکرده باشد . گوگل انالیز امکان بررسی و تحلیل ورودی های یک سایت ، صفحاتی که به یک سایت ورودی داده اند ، کاربران وارد شده ، فعالیت کاربرها ، مدت زمان حضورشان و انواع و اقسام امکانات بی نظیر را ارائه می داد که به یکی از ابزارهای محبوب در زمینه آنالیز سایت ها تبدیل میشود .

Cloaking

در سال 2006 شرکت خودرو سازی بی ام و از تکنیک Cloaking برای بازدید سایت خود استفاده می کند که گوگل این سایت را تحریم می کند . بوسیله این روش موتورهای جستجو وارد سایت می شود ، یک نوع محتوا را نشان داد و برای کاربران یک محتوای دیگر یعنی برای افراد آنلاین و موتورهای جستجو دو محتوای مختلف را در نظر گرفت . 

سایت مپ

در همان سال یعنی 2006 سایت مپ راه اندازی شد . که برای معرفی مطالب به موتورهای جستجو و همچنین اندکس سریعتر کاربرد دارد . 
روزانه کاربران زیادی از موتورهای جستجو استفاده می کنند و اینکه چه چیزهای را جستجو می کنند می تواند برای انتخاب کلمه کلیدی مفید باشد .

google suggest

در سال 2008 گوگل سرویسی بنام google suggest راه اندازی می کند که بوسیله آن وقتی شما مطلبی را جستجو می کنید به صورت پیشفرض بیشترین کلماتی را که افراد جستجو کردند به مشا نمایش می دهد .

google caffeine

در سال 2009 گوگل اعلام کرد یک الگوریتم جدید بنام Caffeine برای اندکس و نمایش سریعتر اطلاعات در نتایج جستجو استفاده کرد که شامل فیسبوک و توییتر هم می شد . بسیاری معتقد بودند در این الگوریتم سن دامنه و کلمه کلیدی بسیار تاثیر دارد . 

google vince

براساس بروزرسانی google vince بسیاری از افراد معتقد بودند که این آپدیت به نفع برندهاست . اما مت کات مدیز عامل گوگل در ویدئویی اعلام می کند که اصلا چنین چیزی نیست و گوگل با این آپدیت توجهی به برند و بقیه موارد شبیه به این ندارد بلکه عواملی هستند مانند اعتماد و قابل اطمینان بودن سایت ، قدرت سایت ، سن سایت ، پیج رنک تاثیر گذار بوده در این الگریتم . حالا چرا بیشتر افراد بر این باور بودند که این الگوریتم برای برند میباشد ؟ به این خاطر بود که یک برند معروف احتمال داشت همه موارد ذکر شده مثل قابل اعتماد بودن و ... را داشته باشد پس برای همین این برداشت وجود داشت google vince اضافه شده برای برندها را تشخیص دهد و برندها را در نتایج اولیه گوگل قرار دهد .

google panda

سال 2011 گوگل پاندا معرفی شد و ماموریت داشت سایت های که از کیفیت پایینی برخوردار بودند اما در نتایج بالای جستجو قرار داشتند مبارزه کند . این الگوریتم باعث می شد تا مدیران سایت ها روی محتوای با کیفیت تر تمرکز کنند ، نه روی روش های اسپم برای بالا آمدن در نتایج جستجو . این الگوریتم ها را در فصل های مربوط به خودشان به طور مفصل توضیح خواهیم داد .

الگوریتم پنگوئن 

سال 2012 یعنی یکسال بعد از معرفی گوگل پاندا ایبار گوگل الگوریتم پاندا را راه اندازی و معرفی مینماید . این الگوریتم با سئوی کلاه سیاه . لینک های بی کیفیت که به هدف افزایش رتبه در گوگل طراحی شده اند برخورد می کند . بعد از آمدن گوگل پنگوئن باگی بوجود آمد که بسیاری از وب مسترها از آن سواستفاده کردند . این الگوریتم با لینک های بی کیفیت که از سایت های دیگر و اسپم بودند برخورد می کرد . بنابراین رقبای سایت های که در سایت های اول بودند آمده و از سایت های بی کیفیت و اسپم برای رقبای خود لینک تهیه می کردند و رتبه آنها را دچار مشکل می کردند . گوگل برای اینکه با این مشکل رو به رو نشود قابلیتی را ارائه داد بنام Disavow links بود که به وب مستر گوگل خود اضافه می کند تا بتوانند لینک های اسپم خود را با این روش حذف نمایند . 
در اینجا بخش تاریخچه گوگل به پایان می رسد و امیدواریم توانسته باشیم شما را سابقه این موتور سرچ محبوب آشنا کرده باشیم ...
با ما همراه باشید .

مقالات مرتبط